Služby

Prínos dronu pre golf

Majiteľom golfových ihrísk pomáhame s pravidelným snímkovaním plochy golfového ihriska v priebehu 1-2 hodín. Použitá je najmodernejšia technika s výstupmi RGB, MULTISPECTRAL alebo THERMO. Výška letu počas snímkovania je 70 metrov nad ihriskom, čo znamená, že klienti na ihrisku nie sú rušení. 
 
Zároveň sa zameriavame aj na ednorázovú prípravu, respektíve úpravu existujúcich geometrií a databáz pre spracovanie a vizualizáciu dát a rozdelenie územia podľa častí ihriska. 
 
Poskytujeme spracovanie surových dát z UAV, orezanie dát podľa vopred pripravených geometrií, výpočet štatistík na základe vegetačného indexu pre jednotlivé geometrie a spracovanie dát do výstupnej platformy - mapový portál. Dáta je možné vizualizovať a sprístupneniť v online prostredí.

Na požiadanie vám vieme vytvoriť RGB orthofoto celej plochy ihriska, NDVI a THERMO mapa celej plochy ihriska, masku neživých objektov (cesty + stavby), vektorovú vrstvu hraníc jamiek a popisov pre lepšiu orientáciu vo výstupoch a vektorovú vrstvu hraníc častí ihriska so štatistikami po kliku na objekt do mapy. 
 
Pomocou aplikačného dronu je možné postrekovanie alebo aplikovanie granulátu na presné časti ihriska podľa potrieb vyplývajúcich z predošlých analýz. 
Poskytujeme aj doplnkové služby ako:

  • komplexná grafická a štatistická sumarizácia dát podľa častí ihriska,
  • komplexná grafická a štatistická sumarizácia dát podľa jamiek,
  • vyhodnotenie zmien v stave vegetácie oproti predošlému obdobiu podľa jamiek.

Prečo využívať

na golfových ihriskách drony

Komplexný prehľad

Mapovanie dronmi je využívané na vytvorenie detailných map golfových ihrísk, ktoré môžu byť použité pre plánovanie starostlivosti o trávnik a úpravu terénu pre zlepšenie hry.

Štatistické výstupy

Podľa štatistické výstupov, ktoré vám vypracujeme zo získaných dát, dokážete kvantifikovať a sledovať stav a vývoj celého územia golfového ihriska.

Optimalizácia zavlažovania

Na základe podrobný water stress máp dokážeme presne vypočítať ako optimálne zavlažovať trávnik ihrísk, čo zabráni nadmernému plýtvaniu vody alebo vysušeniu trávnika.

Najčastejšie otázky

Tu si môžete prečítať najčastejšie otázky. Ak ste medzi nimi svoju otázku nenašli, kontaktujte nás a my vám ju radi zodpovieme.

Dá sa povedať, že neobmedzene množstvo. Jediné čo nás limituje je čas keďže v noci by sme nič nevideli

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Je tam viacej faktorov, ktoré určujú cenu lietania. (Kde sa nachádza objekt, veľkosť, náročnosť a tak ďalej

Každá firma ktorá sa venuje práce s dronmi, by mala mať povolenie na letecké práce podľa aktuálne Slovenskej legislatívy.

Po schválení objednávky ideme nalietat dane územie ktoré si klient objednal. Pred samotným lietaním si zažiadame o všetky povolania, ktoré sú pre danú oblasť potrebné. Spustíme dron a zmapujeme územie. Po zmapované sa vrátime ku nám do kancelárie, kde uvedené dáta zpracujeme a následne pošleme.

Naše služby využívajú rôzne firmy, ktoré chcú mať presne zmerané a zmapované územia. Ide zväčša o logistické parky, hotelové rezorty, telekomunikačný operátory a mnohy ďalší ktorý potrebujú spravovať svoj majetok. Samozrejme ide aj o jednotlivcov ktorí potrebujú zamerať napriklad s svoj dom.

Áno, stačí nám poslať mail a my sa vám spetne ozveme.

Dohodneme si termín lietania a po nalietaní posielame spracované dáta najneskôr do 7 pracovných dní.

Dohodnite si prvú konzultáciu

Kontaktujte nás

Kontakt

Michal Šatara (CEO)
+421 902 933 835
Ing. Miroslav Šatara
+421 902 933 823

info@geodrone.sk

Novinky

Blog

Dron – neoceniteľná pomoc v poľnohospodárstve

Služby

Mapovanie

Naše práce

Výsledok laserového skenovania terénu