Služby

Presné meranie

Pomocou presného merania vám vytvoríme ortofotomapu mapu s rozlíšením až 1cm/px, ktorá môže slúžiť na zameranie území alebo objektov.

Ponúkame vám meranie technológiou GNSS s RTK, ktoré dokážu poskytnúť okamžité podklady pre geodetov a projektantov.

Pomocou našich dronov zameriame vami vybraný objekt, ktorý je v kvalite bodu T1. Výpočet dĺžok, výšok, plôch a objemov. Výstupy vám budú dodané v súradnicovom systéme S-JTSK, výšky Bpv.

Technológie RTK a GNSS

Ide o Real Time Kinematic modul, ktorý nám v reálnom čase dokáže určiť polohu vyhotovených snímok s centimetrovou presnosťou.

Pod RTK modulom je umiestnený GNSS modul zabezpečujúci stabilitu letu, v oblastiach so slabším signálom GNSS, napríklad v hustej mestskej zástavbe.

Vďaka kombinácií oboch modulov je náš dron typu Phantom 4 RTK schopný spojiť bezpečnosť letu a zaistiť čo najpresnejšie vyhotovenie snímok pre geodéziu, mapovanie alebo inšpekčné práce.

Prečo využívať

presné meranie dronmi

Vysoká presnosť

S presnosťou na centimetre je možné získať podrobné a spoľahlivé merania, čo je nevyhnutné pri mnohých aplikáciách, ako napríklad výstavba infraštruktúry, geodézia, mapovanie a monitorovanie zmien v teréne.

Rýchlosť a efektivita

RTK systémy umožňujú získavať presné merania v reálnom čase, čo zvyšuje rýchlosť a efektivitu merania. Merania je možné vykonávať bez potreby prestojov na spracovanie dát, čo umožňuje rýchlejšie rozhodovanie a realizáciu projektov.

Flexibilita

GNSS s RTK sú systémy, ktoré je možné použiť v rôznych terénnych podmienkach a geografických oblastiach. Sú vhodné pre merania v rôznych oblastiach, ako sú hory, lúky, lesy, polia a husto zastavané oblasti.

Najčastejšie otázky

Tu si môžete prečítať najčastejšie otázky. Ak ste medzi nimi svoju otázku nenašli, kontaktujte nás a my vám ju radi zodpovieme.

Dá sa povedať, že neobmedzene množstvo. Jediné čo nás limituje je čas keďže v noci by sme nič nevideli

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Je tam viacej faktorov, ktoré určujú cenu lietania. (Kde sa nachádza objekt, veľkosť, náročnosť a tak ďalej

Každá firma ktorá sa venuje práce s dronmi, by mala mať povolenie na letecké práce podľa aktuálne Slovenskej legislatívy.

Po schválení objednávky ideme nalietat dane územie ktoré si klient objednal. Pred samotným lietaním si zažiadame o všetky povolania, ktoré sú pre danú oblasť potrebné. Spustíme dron a zmapujeme územie. Po zmapované sa vrátime ku nám do kancelárie, kde uvedené dáta zpracujeme a následne pošleme.

Naše služby využívajú rôzne firmy, ktoré chcú mať presne zmerané a zmapované územia. Ide zväčša o logistické parky, hotelové rezorty, telekomunikačný operátory a mnohy ďalší ktorý potrebujú spravovať svoj majetok. Samozrejme ide aj o jednotlivcov ktorí potrebujú zamerať napriklad s svoj dom.

Áno, stačí nám poslať mail a my sa vám spetne ozveme.

Dohodneme si termín lietania a po nalietaní posielame spracované dáta najneskôr do 7 pracovných dní.

Dohodnite si prvú konzultáciu

Kontaktujte nás

Kontakt

Michal Šatara (CEO)
+421 902 933 835
Ing. Miroslav Šatara
+421 902 933 823

info@geodrone.sk

Novinky

Blog

Dron – neoceniteľná pomoc v poľnohospodárstve

Služby

Mapovanie

Naše práce

Výsledok laserového skenovania terénu