Služby

Postrekovanie dronom

Oblasťou, v ktorej sa úspešne zaviedlo inovatívne využitie dronov, je letecký postrek. Po celé desaťročia sa farmári spoliehali buď na ručné postrekovacie zariadenia alebo postrekovacie zariadenia pre traktory, aby pokryli väčšie polia. Žiadna z týchto možností nie je ideálna, pretože obe sú náročné na prácu a stoja veľa financií.

Poľnohospodárske drony majú schopnosť niesť veľké užitočné zaťaženie postreku a môžu byť prevádzkované bezpečnejšie za zlomok nákladov v porovnaní s doterajšou praxou. Zároveň je táto techniku postreku omnoho efektívnejšia ako postrekovanie pomocou traktora.

Pomocou dronov majú moderné farmy nový postrekovací nástroj, ktorý znižuje pracovné zaťaženie a maximalizuje pokrytie.

Využitie v poľnohospodárstve

Inšpekcia plodín je výkonávaná pomocou dronov s kombináciou kamier, ktoré zaznamenávajú v infračervenom a viditeľnom spektre. Vytvárajú tak obraz, ktorý nie je možné vidieť voľným okom. Farmár na základe týchto údajov môže napr. automaticky vyhodnotiť index NDVI.

Monitorovanie polí poskytuje farmárom rozsiahlejšie kontrolné možnosti na efektívne monitorovanie ich plodín tým, že ich vyhodnocuje v mierke a zároveň vytvára mapy, ktoré pomáhajú lepšie kontrolovať plodiny v čase a priestore. Dokáže spočítať niektoré druhy plodín, pre presnejšie odhady úrody.

Manažment zavlažovania určia drony spárované s termokamerami, ktoré dokážu zhora odhaliť to, čo ľudia nedokážu zo zeme. Snímky z dronov poskytujú farmárom podrobné informácie o hromadení alebo úniku vody a stave polí, to umožňuje efektívnejšie využívať vodné zdroje.

Prečo využívať

postrekovanie dronmi

Presnosť a úspora chemikálií

Drony sú vybavené presnými senzormi a navigačnými systémami, ktoré umožňujú presné dávkovanie chemikálií na konkrétne miesta. Tým sa minimalizuje použitie chemikálií a znižuje ich plytvanie.

Flexibilita a prístupnosť

Drony sú schopné dostať sa do rôznych oblastí poľa, ako sú úzke cesty alebo oblasti s obmedzeným prístupom pre traktory. Tým sa zvyšuje flexibilita postrekovania a znižuje riziko poškodenia plodín pri postrekovaní.

Rýchlosť a efektivita

Drony môžu rýchlo postrekovať veľké plochy polí, čo zvyšuje efektivitu postrekovania a skracuje potrebný čas. To je obzvlášť výhodné v prípadoch, keď je potrebné rýchlo reagovať na zmeny v produkcii alebo znižovať riziko šírenia škodcov a chorôb.

Bezpečnosť

Postrekovanie polí pomocou dronov je pre poľnohospodárov bezpečnejšie, pretože minimalizuje potrebu fyzickej práce v kontakte s chemikáliami. Drony môžu postrekovať polia automaticky.

Monitorovanie a kontrola

Drony sú vybavené kamerami a senzormi, ktoré umožňujú monitorovať stav plodín a účinnosť postrekovania. Tým sa zvyšuje kontrola nad procesom postrekovania a umožňuje rýchle reagovanie na zmeny.

Environmentálna udržateľnosť

Použitie dronov na aplikáciu postrekov môže potenciálne prispieť k environmentálnej udržateľnosti, minimalizovaním rozpustenia postrekov do okolia a redukciou potreby použitia postrekových látok, čo môže mať pozitívny vplyv na biodiverzitu a ekosystém.

Najčastejšie otázky

Tu si môžete prečítať najčastejšie otázky. Ak ste medzi nimi svoju otázku nenašli, kontaktujte nás a my vám ju radi zodpovieme.

Dá sa povedať, že neobmedzene množstvo. Jediné čo nás limituje je čas keďže v noci by sme nič nevideli

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Je tam viacej faktorov, ktoré určujú cenu lietania. (Kde sa nachádza objekt, veľkosť, náročnosť a tak ďalej

Každá firma ktorá sa venuje práce s dronmi, by mala mať povolenie na letecké práce podľa aktuálne Slovenskej legislatívy.

Po schválení objednávky ideme nalietat dane územie ktoré si klient objednal. Pred samotným lietaním si zažiadame o všetky povolania, ktoré sú pre danú oblasť potrebné. Spustíme dron a zmapujeme územie. Po zmapované sa vrátime ku nám do kancelárie, kde uvedené dáta zpracujeme a následne pošleme.

Naše služby využívajú rôzne firmy, ktoré chcú mať presne zmerané a zmapované územia. Ide zväčša o logistické parky, hotelové rezorty, telekomunikačný operátory a mnohy ďalší ktorý potrebujú spravovať svoj majetok. Samozrejme ide aj o jednotlivcov ktorí potrebujú zamerať napriklad s svoj dom.

Áno, stačí nám poslať mail a my sa vám spetne ozveme.

Dohodneme si termín lietania a po nalietaní posielame spracované dáta najneskôr do 7 pracovných dní.

Dohodnite si prvú konzultáciu

Kontaktujte nás

Kontakt

Michal Šatara (CEO)
+421 902 933 835
Ing. Miroslav Šatara
+421 902 933 823

info@geodrone.sk

Novinky

Blog

Dron – neoceniteľná pomoc v poľnohospodárstve

Služby

Mapovanie

Naše práce

Výsledok laserového skenovania terénu