Služby

Ochrana zvierat pri žatve

Prelomovou funkciou dronov je monitorovanie polí tesne pred žatvou na výskyt zvierat v predmetnej plodine.

S použitím dronov a termokamier je možné rýchlo získať informácie o prítomnosti zvierat a identifikovať ich polohu na poliach. Drony môžu rýchlo preletieť nad celým poľom a zachytiť teplotné stopy, ktoré zvieratá zanechávajú, čo umožňuje identifikovať ich presnú polohu.

Týmto spôsobom je možné odhaliť prítomnosť diviakov, zajacov, vtákov alebo iných zvierat na poliach, čo môže mať potenciálne negatívny vplyv na žatvu. Drony sú vybavené aj zvukovými alebo svetelnými odplašovačmi, ktoré zvieratá odplašia.

Vyhnete sa oprave strojov

Farmári čelia výzvam spojeným so zvieratami, ktoré sa zdržiavajú na ich poliach, či už ide o srnky, divé prasce alebo iné divoké zvieratá. Tieto zvieratá môžu spôsobiť vážne škody na úrode a zároveň predstavujú riziko zrazenia strojom, najmä počas žatvy, keď sú polia plné vysokých rastlín a zvieratá sa môžu len ťažko zaznamenať. Opravy poškodených strojov sú časovo náročné a finančne nákladné, čo pôsobí negatívne na ziskovosť farmy.

Drony ponúkajú efektívne riešenie tohto problému. S ich pomocou môžu farmári monitorovať svoje polia z vtáčej perspektívy a včas identifikovať oblasti, kde sa zvieratá zdržiavajú. Takto jednoducho dokážete ochrániť zvieratá a zároveň aj vašu techniku.

Prečo využívať

ochrana zvierat pri žatve

Efektívne monitorovanie

S pomocou dronov môžu farmári rýchlo identifikovať oblasti, kde sa zvieratá zdržiavajú a potenciálne ohrozujú žatvu. Týmto spôsobom môžu farmári rýchlo reagovať a prijať opatrenia na odplašenie zvierat pred žatvou.

Presné zaznamenávanie

Kamery, teplomery a senzory pohybu dokážu rýchlo a presne identifikovať zvieratá aj v nepriaznivých podmienkach, ako je tma alebo zhoršené počasie. Takto sa môžete presne určiť oblasti, kde je potrebné zasiahnuť.

Úspora času a námahy

Použitie dronov umožňuje farmárom úsporu času a námahy pri monitorovaní polí. Drony sú schopné pokrývať veľké plochy pomerne rýchlo, čo je omnoho efektívnejšie ako manuálne monitorovanie poľa.

Bezpečnosť a šetrnosť

Monitorovanie polí pomocou dronov zabezpečí, že farmári nevstupujú na polia, to znižuje riziko úrazov a poškodenia plodín. Drony sú šetrné k životnému prostrediu, pretože nepoužívajú žiadne chemikálie alebo škodlivé látky.

Rýchla reakcia

Ak sa zvieratá zdržiavajú na poliach blízko termínu žatvy, drony identifikujú presnú polohu zvieraťa a okamžite ho odplašia pomocou akustických signálov alebo svetelných bleskov.

Zlepšená kvalita a výnos plodín

Tým, že farmári rýchlo odplašia zvieratá, ktoré môžu poškodiť plodiny, sa minimalizuje počet poškodených rastlín. To zabezpečuje, že plodiny sa môžu rásť a dozrievať bez zbytočných poškodení, čo môže mať za následok vyšší výnos a lepšiu kvalitu plodín.

Najčastejšie otázky

Tu si môžete prečítať najčastejšie otázky. Ak ste medzi nimi svoju otázku nenašli, kontaktujte nás a my vám ju radi zodpovieme.

Dá sa povedať, že neobmedzene množstvo. Jediné čo nás limituje je čas keďže v noci by sme nič nevideli

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Je tam viacej faktorov, ktoré určujú cenu lietania. (Kde sa nachádza objekt, veľkosť, náročnosť a tak ďalej

Každá firma ktorá sa venuje práce s dronmi, by mala mať povolenie na letecké práce podľa aktuálne Slovenskej legislatívy.

Po schválení objednávky ideme nalietat dane územie ktoré si klient objednal. Pred samotným lietaním si zažiadame o všetky povolania, ktoré sú pre danú oblasť potrebné. Spustíme dron a zmapujeme územie. Po zmapované sa vrátime ku nám do kancelárie, kde uvedené dáta zpracujeme a následne pošleme.

Naše služby využívajú rôzne firmy, ktoré chcú mať presne zmerané a zmapované územia. Ide zväčša o logistické parky, hotelové rezorty, telekomunikačný operátory a mnohy ďalší ktorý potrebujú spravovať svoj majetok. Samozrejme ide aj o jednotlivcov ktorí potrebujú zamerať napriklad s svoj dom.

Áno, stačí nám poslať mail a my sa vám spetne ozveme.

Dohodneme si termín lietania a po nalietaní posielame spracované dáta najneskôr do 7 pracovných dní.

Dohodnite si prvú konzultáciu

Kontaktujte nás

Kontakt

Michal Šatara (CEO)
+421 902 933 835
Ing. Miroslav Šatara
+421 902 933 823

info@geodrone.sk

Novinky

Blog

Dron – neoceniteľná pomoc v poľnohospodárstve

Služby

Mapovanie

Naše práce

Výsledok laserového skenovania terénu