Služby

Lokalizácia požiarov

Drony sa stávajú čoraz populárnejšou voľbou pre lokalizáciu požiarov. Vďaka svojej schopnosti operovať v ťažko prístupných oblastiach a poskytovať rýchle zistenia o rozsahu a intenzite požiaru, môžu drony pomôcť hasičom pri rýchlejšom a efektívnejšom riešení požiarov.

Jednou z najväčších výhod používania dronov pri lokalizácii požiarov je ich schopnosť získať snímky a videá z výšky, čo môže byť zásadné pre poskytnutie detailných informácií o rozsahu požiaru. Drony tiež umožňujú monitorovanie a mapovanie požiaru z rôznych uhlov, čo môže byť dôležité pri rozhodovaní o najlepšom prístupe a taktike hasičov.

Drony môžu byť vybavené špeciálnymi senzormi a kamerami, ktoré umožňujú detekciu horiacich objektov a emisií dymu. Tieto senzory môžu byť účinné pri identifikácii bodov, kde sa požiar najviac šíri, čo môže pomôcť hasičom pri určovaní oblasti, kde by mohli byť umiestnené zdroje vody.

Okrem toho, dronové kamery môžu poskytnúť informácie o teréne, ktoré by boli pre človeka ťažko dostupné. To môže pomôcť hasičom pri rozhodovaní o najlepšom prístupe a umiestnení hasiacej techniky.

Drony tiež môžu pomôcť pri evakuácii obyvateľov z ohrozených oblastí. S ich schopnosťou získať informácie o rozsahu požiaru a jeho smeru, môžu hasiči informovať obyvateľov o nebezpečenstve a naviesť ich na bezpečné miesta.

Prečo využívať

na lokalizáciu požiarov drony

Rýchlosť a presnosť

Drony môžu rýchlo preletieť nad požiarom a poskytnúť presnú polohu a rozsah požiaru. To umožňuje hasičom rýchlo a efektívne zareagovať a zamedziť šíreniu požiaru.

Bezpečnosť

Použitie dronov pri lokalizácii požiarov môže znížiť riziko zranenia hasičov. Drony môžu získať informácie o rozsahu požiaru a poskytnúť ich hasičom na zemi bez toho, aby museli vstúpiť do nebezpečnej oblasti.

Úspora nákladov

Použitie dronov na lokalizáciu požiarov môže znížiť náklady na vybavenie a udržiavanie tradičných lietadiel a helikoptér. Drony sú lacnejšie na prevádzku a môžu byť použité častejšie a v rôznych situáciách.

Najčastejšie otázky

Tu si môžete prečítať najčastejšie otázky. Ak ste medzi nimi svoju otázku nenašli, kontaktujte nás a my vám ju radi zodpovieme.

Dá sa povedať, že neobmedzene množstvo. Jediné čo nás limituje je čas keďže v noci by sme nič nevideli

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Je tam viacej faktorov, ktoré určujú cenu lietania. (Kde sa nachádza objekt, veľkosť, náročnosť a tak ďalej

Každá firma ktorá sa venuje práce s dronmi, by mala mať povolenie na letecké práce podľa aktuálne Slovenskej legislatívy.

Po schválení objednávky ideme nalietat dane územie ktoré si klient objednal. Pred samotným lietaním si zažiadame o všetky povolania, ktoré sú pre danú oblasť potrebné. Spustíme dron a zmapujeme územie. Po zmapované sa vrátime ku nám do kancelárie, kde uvedené dáta zpracujeme a následne pošleme.

Naše služby využívajú rôzne firmy, ktoré chcú mať presne zmerané a zmapované územia. Ide zväčša o logistické parky, hotelové rezorty, telekomunikačný operátory a mnohy ďalší ktorý potrebujú spravovať svoj majetok. Samozrejme ide aj o jednotlivcov ktorí potrebujú zamerať napriklad s svoj dom.

Áno, stačí nám poslať mail a my sa vám spetne ozveme.

Dohodneme si termín lietania a po nalietaní posielame spracované dáta najneskôr do 7 pracovných dní.

Dohodnite si prvú konzultáciu

Kontaktujte nás

Kontakt

Michal Šatara (CEO)
+421 902 933 835
Ing. Miroslav Šatara
+421 902 933 823

info@geodrone.sk

Novinky

Blog

Dron – neoceniteľná pomoc v poľnohospodárstve

Služby

Mapovanie

Naše práce

Výsledok laserového skenovania terénu