Služby

Práce pre telekomunikačné a energetické firmy

V súčasnosti sa kontroly pomocou dronov vykonávajú takmer v každom odvetví, ktoré si vyžaduje vizuálne kontroly ako súčasť postupov údržby.

Použitím dronu na zhromažďovanie vizuálnych údajov o stave majetku pomáhajú inšpekcie pomocou dronov pracovníkom vyhnúť sa tomu, aby sa museli dostať do nebezpečných situácií. 

Inšpekčné drony transformujú manuálne kontrolné procesy, čo umožňuje pracovníkom urýchliť zber údajov z kontrol a zároveň odstrániť pomalšie manuálne kroky, ktoré ich vystavujú nebezpečenstvu.

Bezpečnosť na prvom mieste

Manuálna kontrola veže mobilnej siete si môže vyžadovať vyliezť niekoľko desiatok metrov po veži, aby ste sa mohli zblízka pozrieť na kotviaci prvok. Alebo manuálna kontrola priemyselného komína môže vyžadovať vyšplhanie sa desiatky metrov do výšky, čo predstavuje veľké bezpečnostné riziko pre povereného pracovníka. Inšpekčné drony však toto všetko menia.

Teraz môže poskytovateľ inšpekčných služieb pomocou dronov lietať s inšpekčným dronom hore telekomunikačnou vežou alebo cez neprístupné oblasti, pričom zachytí všetky vizuálne údaje, ktoré zadávateľ potrebuje na dokončenie kontroly.

Najčastejšie otázky

Tu si môžete prečítať najčastejšie otázky. Ak ste medzi nimi svoju otázku nenašli, kontaktujte nás a my vám ju radi zodpovieme.

Dá sa povedať, že neobmedzene množstvo. Jediné čo nás limituje je čas keďže v noci by sme nič nevideli

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Je tam viacej faktorov, ktoré určujú cenu lietania. (Kde sa nachádza objekt, veľkosť, náročnosť a tak ďalej

Každá firma ktorá sa venuje práce s dronmi, by mala mať povolenie na letecké práce podľa aktuálne Slovenskej legislatívy.

Po schválení objednávky ideme nalietat dane územie ktoré si klient objednal. Pred samotným lietaním si zažiadame o všetky povolania, ktoré sú pre danú oblasť potrebné. Spustíme dron a zmapujeme územie. Po zmapované sa vrátime ku nám do kancelárie, kde uvedené dáta zpracujeme a následne pošleme.

Naše služby využívajú rôzne firmy, ktoré chcú mať presne zmerané a zmapované územia. Ide zväčša o logistické parky, hotelové rezorty, telekomunikačný operátory a mnohy ďalší ktorý potrebujú spravovať svoj majetok. Samozrejme ide aj o jednotlivcov ktorí potrebujú zamerať napriklad s svoj dom.

Áno, stačí nám poslať mail a my sa vám spetne ozveme.

Dohodneme si termín lietania a po nalietaní posielame spracované dáta najneskôr do 7 pracovných dní.

Dohodnite si prvú konzultáciu

Kontaktujte nás

Kontakt

Michal Šatara (CEO)
+421 902 933 835
Ing. Miroslav Šatara
+421 902 933 823

info@geodrone.sk

Novinky

Blog

Dron – neoceniteľná pomoc v poľnohospodárstve

Služby

Mapovanie

Naše práce

Výsledok laserového skenovania terénu