Služby

Mapovanie LIDAR

Mapovanie

Leteckým mapovaním územia Vám poskytneme 3D alebo 2D georeferencovanú mapu s vysokou presnosťou a rozlíšením. Merania vykonávame pomocou metódy fotogrametrie alebo laserového skenovania (LIDAR).

Mapovanie je ideálne pre rôzne odvetvia. Či už potrebujete mapy pre poľnohospodárske, lesnícke, geodetické, stavebnícke, alebo iné účely, naše drony vám poskytnú presné a spoľahlivé dáta.

Okrem toho, mapovanie územia pomocou dronov je rýchle a efektívne, čo vám umožní ušetriť čas, ale aj náklady v porovnaní s tradičnými metódami mapovania.

Technológia LIDAR

Lidar, čo je skratka pre Light Detection and Ranging, je metóda diaľkového snímania, ktorá využíva svetlo vo forme pulzného lasera na meranie vzdialeností (variabilných vzdialeností) k Zemi.

Základný rozdiel medzi Lidarom a kamerovou technológiou je však v tom, že Lidar vyžaruje svetlo, ktoré vidí, zatiaľ čo kamery nie. To dáva Lidaru schopnosť merať neuveriteľne presné vzdialenosti k mnohým objektom, ktoré sú súčasne detekované.

Prečo využívať

MAPOVANIE dronmi

Rýchlosť a efektivita

Drony môžu rýchlo pokryť veľké územia a získať dáta z viacerých uhlov a perspektív. Tým sa zvyšuje efektivita mapovania a skracuje čas potrebný na získanie údajov.

Flexibilita a prístupnosť

Drony sú flexibilné a môžu sa dostať do ťažko prístupných oblastí, ako sú strmé svahy, nepriechodné terény alebo oblasti s obmedzeným prístupom. To umožňuje mapovať aj inak nedostupné miesta.

Vysoká presnosť

Drony sú vybavené pokročilými senzormi a technológiami, vrátane GPS, LIDARu, fotogrametrie a iných, ktoré umožňujú získať vysokú presnosť dát o výškach, tvaroch a detailoch povrchu územia.

Nízke náklady

Mapovanie území pomocou dronov môže byť ekonomicky výhodné, pretože nevyžaduje drahé letecké vybavenie alebo dlhodobé nájmy lietadiel. Drony sú dostupné a ich prevádzka je efektívna.

Bezpečnosť a udržateľnosť

Mapovanie území dronmi je bezpečnejšie pre personál. Minimalizuje potrebu manuálnej práce na nebezpečných miestach. Navyše, použitie dronov je šetrné k životnému prostrediu a znižuje potrebu výraznejšieho terestrického pohybu.

Viacrozmerné dáta

Drony môžu získať nielen obrazové dáta, ale aj dáta z ďalších senzorov, ako je LIDAR, ktoré umožňujú získať 3D modely územia, čo je výhodné pre rôzne aplikácie, ako je geodetické meranie, objemové výpočty, analýzy terénu a ďalšie.

Najčastejšie otázky

Tu si môžete prečítať najčastejšie otázky. Ak ste medzi nimi svoju otázku nenašli, kontaktujte nás a my vám ju radi zodpovieme.

Dá sa povedať, že neobmedzene množstvo. Jediné čo nás limituje je čas keďže v noci by sme nič nevideli

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Je tam viacej faktorov, ktoré určujú cenu lietania. (Kde sa nachádza objekt, veľkosť, náročnosť a tak ďalej

Každá firma ktorá sa venuje práce s dronmi, by mala mať povolenie na letecké práce podľa aktuálne Slovenskej legislatívy.

Po schválení objednávky ideme nalietat dane územie ktoré si klient objednal. Pred samotným lietaním si zažiadame o všetky povolania, ktoré sú pre danú oblasť potrebné. Spustíme dron a zmapujeme územie. Po zmapované sa vrátime ku nám do kancelárie, kde uvedené dáta zpracujeme a následne pošleme.

Naše služby využívajú rôzne firmy, ktoré chcú mať presne zmerané a zmapované územia. Ide zväčša o logistické parky, hotelové rezorty, telekomunikačný operátory a mnohy ďalší ktorý potrebujú spravovať svoj majetok. Samozrejme ide aj o jednotlivcov ktorí potrebujú zamerať napriklad s svoj dom.

Áno, stačí nám poslať mail a my sa vám spetne ozveme.

Dohodneme si termín lietania a po nalietaní posielame spracované dáta najneskôr do 7 pracovných dní.

Dohodnite si prvú konzultáciu

Kontaktujte nás

Kontakt

Michal Šatara (CEO)
+421 902 933 835
Ing. Miroslav Šatara
+421 902 933 823

info@geodrone.sk

Novinky

Blog

Dron – neoceniteľná pomoc v poľnohospodárstve

Služby

Mapovanie

Naše práce

Výsledok laserového skenovania terénu